הגעתי אל הלית וייל לטיפול עקב כאבי גב חזקים בעמוד שדרה תחתון כתוצאה משבר בחוליה מותנית, פריצת דיסק וכן כאבים, חזקים באגודל יד ימין שגבל בחוסר תפקוד מוחלט של האצבע, חוסר אפשרות להניע את האגודל ולקפלו דלפי פנים כף היד. 

כמובן שטופלתי בקופ"ח ע"י אורתופד ומומחה כף יד ונשלחתי למומחה עמוד שדרה ב"שערי צדק", אך היתה המלצה שיש לשקול ניתוח.

נזקקתי למשככי כאבים כדי לתפקד במשך היום ולהצליח להירדם בלילה. מסכת ייסורים זו נמשכה כשלושה חודשים עד שהגעתי לטיפול אצל הלית. 

לאחר 3 טיפולים הפסקתי ליטול משככי כאבים לפני השינה. בתום חודש של טיפול אינטנסיבי נעלמו בהדרגה הכאבים הן בעמוד השדרה המותני והן בחוליה בה היתה פריצת דיסק.

מכיוון שבאמתחתי עבר בריאותי עשיר של 2 התקפי לב, 3 צינתורים, סכרת ויתר לחץ דם, טופלתי על ידי הלית לשיפור תפקוד הלבלב, תפקוד הלב ובעית השומנים בדם וכפי שהוכיחו הבדיקות הרפואיות בקופ"ח, חל בהם שינוי לטובה.

כאמור, כתוצאה מהסתיידות שנוצרה בין הפרקים באגודל יד ימין, מצאתי את עצמי בוקר אחד מבלי יכולת להניע את האגודל. לא לצדדים ולא לקפלו לפנים היד. כל ניסיון להזיז את האצבע גבל בכאבים עזים. מצב שנמשך כ 6 חודשים. מומחה כף יד המליץ על מתן 2 זריקות לתוך המפרקים באגודל ללא הרדמה, וללא הבטחה כי הבעיה תפתר ב 100%. על כן, העדפתי לדחות את האלטרנטיבה הזו.

מפתיע מכל ארע בעת טיפול שקיבלתי מהלית והתמקד באגודל יד ימין. תוך כדי טיפול יכולתי, במפתיע, להניע את האגודל לצדדים ומעט כלפי פנים היד. אמנם בקושי ובליווי כאבים, אך הטיפול הוכיח את עצמו. מכאן ואילך עם כל טיפול חלה הטבה נוספת, והיום לא נותרו  עקבות לבעיה הנ"ל.  חשתי על בשרי את סגולותיהם ויעילותם של הטיפולים וממליצה בחום. 

נילי פישר

כלי נגישות

Powered by - Wemake